Umysł – Ja jestem.

Umysł i ciało są ze sobą nierozerwalnie połączone. Pracując z naszymi nawykami, sposobem myślenia oraz własnymi emocjami w znaczny sposób wpływamy na kondycję naszego ciała.

Metody Jivaka Body & Mind oferują szeroki zestaw ćwiczeń, które poprawiają samopoczucie, obniżają poziom stresu i pozwalają zrozumieć mechanizm wpływu emocji na ciało.

Techniki polegają między innymi na pracy z oddechem, ćwiczeniach relaksacyjnych, integracji i otwieraniu się na innych ludzi.

Obecny tryb życia wymaga od nas utrzymywania dużego tempa, zmagania się z oczekiwaniami pracodawcy czy partnera/partnerki. Nie zawsze pamiętamy o własnych potrzebach oraz o tym co dla nas jest tak naprawdę ważne.

Czasem warto się zatrzymać. Sprawdzić w jakiej jesteśmy kondycji, pomyśleć o samym sobie i poczuć własne ciało. Pozwoli to na zobaczenie w jakim punkcie naszego życia jesteśmy, jakie mamy wartości i prawdziwe potrzeby. Jeżeli już to wiemy wtedy możemy zająć się prawdziwym rozwojem ponieważ wiemy z czym możemy pracować, jakich nawyków możemy się pozbyć i jakie właściwości powinniśmy rozwinąć.